Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z wójtami i burmistrzami

11:50, 25.01.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W starostwie powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli starosta, wicestarosta, wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu myszkowskiego oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i nowy dyrektor SP ZOZ w Myszkowie.

Spotkanie z wójtami i burmistrzami

Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, który zaprosił przedstawicieli samorządów gminnych w celu omówienia działań w zakresie współpracy.

W rozmowach uczestniczyli starosta Piotr Kołodziejczyk, wicestarosta Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Niegowy Mariusz Rembak, wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Zbigniew Cesarz i nowa dyrektor SP ZOZ Sławomira Kuźmicka.

Na spotkaniu omawiane było porozumienie w sprawie zasad i trybu postępowania w przebiegu procesu inwestycyjnego na drogach powiatowych. W kompetencji gmin byłaby decyzja o lokalizacji nowego chodnika bądź ścieżki pieszo-rowerowej, uczestnicząc jednocześnie w kosztach inwestycji. Te przedsięwzięcia nie są zadaniami gmin ale zdaniem starosty, to samorządowcy z danej gminy najlepiej wiedzą, w której miejscowości potrzebne są takie inwestycje.

Jednym z ważnych tematów spotkania była Akcja Zima i problematyka odśnieżania chodników i ścieżek pieszo-rowerowych przy drogach powiatowych.

Uczestnicy spotkania poruszali także aspekty związane ze służbą zdrowia. Przedstawiona została nowa dyrektor SP ZOZ Sławomira Kuźmicka. 

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone