Zamknij
REKLAMA

Rusza remont drogi wojewódzkiej w Poraju

20:48, 04.10.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Już za tydzień, w środę 9 października, rusza remont pierwszego odcinka drogi wojewódzkiej DW 791 w Poraju. W pierwszej kolejności modernizowany będzie odcinek od skrzyżowania DW 791 z ul. Północną w Poraju na dł. ok. 1,8 km do pierwszych zabudowań w Masłońskim. Na tym odcinku droga zostanie zamknięta, obowiązywać będą objazdy.

Wykonawca inwestycji firma DROG-BUD Sp. z o.o. poinformowała o terminie rozpoczęcia prac na pierwszym odcinku drogi wojewódzkiej, czyli od skrzyżowania DW 791 z ul. Północną w Poraju na dł. ok. 1,8 km do pierwszych zabudowań w Masłońskim. Na tym odcinku droga zostanie zamknięta. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 1 od DW 791 w m. Kolonia Poczesna, drogą wojewódzką 789 (Koziegłowy – Żarki Letnisko). Dla ruchu tranzytowego obowiązywać będzie objazd zgodny z wprowadzonym oznakowaniem na czas budowy. Dla ruchu lokalnego objazd z Żarek Letniska i Masłońskiego do Poraja możliwy będzie przez Przybynów – Zaborze – Choroń – Poraj lub Masłońskie – Żarki Letnisko – Koziegłowy – Kuźnica Stara – Jastrząb – Poraj. Droga ma być zamknięta na tym odcinku do 20 grudnia br. W przypadku zmian okresu zamknięcia będziemy informować na bieżąco. Całkowity ciąg drogi, który ma zostać zmodernizowany w ciągu najbliższych trzech lat, ciągnie się od skrzyżowania z DK 1 w Kolonii Poczesna do skrzyżowania z DK 78 w Zawierciu. Ciąg drogi liczy ponad 24 kilometry. Inwestorem jest ZDW Katowice. Zakres prac do realizacji jest bardzo duży. Drogowcy poszerzą drogę i przebudują istniejące skrzyżowania, co zdecydowanie wpłynie na usprawnienie i poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu. Ponadto wybudowane zostaną nowe chodniki i zjazdy oraz zatoki autobusowe. Modernizacja obejmie również mosty, przepusty i pobocza. Kompleksowa przebudowa DW 791 ma zostać zakończona do stycznia 2022 roku, ale sama część drogowa ma być gotowa już do 30 października 2021 roku. Przed paroma dniami rozpoczęła się przebudowa drogi od Zawiercia do Mrzygłodu. Zważywszy na duży ruch nie tylko w sezonie turystycznym, inwestycja ma znaczenie regionalne. „Jest to newralgiczny ciąg komunikacyjny, niezwykle istotny dla naszej gminie, remont był oczekiwany przez mieszkańców od wielu lat” – podkreśla Katarzyna Kaźmierczak, wójt gminy Poraj. Przebudowana droga będzie ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy. Ważna także dla rowerzystów ścieżka pieszo-rowerowa będzie wykonana w technologii bitumicznej (asfalt), a nie jak wcześniej planowano z kostki brukowej. Zmiana technologii wykonania remontu ścieżki rowerowej na całej długości była podyktowana wnioskiem radnych na sesji Rady Powiatu. Tym sposobem wykonywany będzie kolejny etap unowocześniania infrastruktury drogowej na terenie Gminy Poraj.


[UG Poraj]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone