Zamknij
REKLAMA

Zapadł wyrok w sprawie 56-latka, który uszkodził opony w 60 pojazdach

15:48, 05.02.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok w sprawie przeciwko 56-letniemu mieszkańcowi Myszkowa, oskarżonemu o umyślne zniszczenie prawie opon samochodowych w prawie 60 zaparkowanych pojazdach. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli nóż, którym posłużył się sprawca. 1 lutego 2019 roku zapadł wyrok w sprawie 56-letniego wandala.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2018 roku. Dyżurny myszkowskiej komendy już od rana otrzymał zgłoszenia o uszkodzeniu opon samochodowych w zaparkowanych pojazdach. Kryminalni, którzy wkroczyli do akcji stwierdzili, że takich pojazdów jest wiele. 56-letni sprawca wpadł w ręce policjantów zaledwie w ciągu kilku godzin od pierwszego zgłoszenia. Pomógł monitoring. Przez cały dzień do komendy zgłaszali się pokrzywdzeni w tej sprawie. Wówczas mundurowi przyjęli blisko 60 zgłoszeń. Śledczy ustalili, że 56-letni mieszkaniec Myszkowa przy użyciu ostrego narzędzia uszkodził kilkadziesiąt opon samochodowych w przypadkowo napotkanych pojazdach. W czasie przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca. Wtedy na wniosek śledczych sąd zastosował tymczasowy areszt dla 56-letniego wandala.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi, oskarżonemu o zniszczenie mienia. 1 lutego 2019 roku zapadł wyrok uznający jego winę. Za popełniony czyn sąd skazał mężczyznę na 2- letnią karę bezwzględnego więzienia oraz nakazał mu pokryć koszty wyrządzonej szkody. Wyrok nie jest prawomocny.


[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone