Zamknij
REKLAMA

Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

19:04, 10.10.2019 | D.D
Skomentuj
Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów / Koziegłowy
REKLAMA

Myszkowscy policjanci ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników wodociągów. Wczoraj złodzieje mieszkaniowi wykorzystali ufność seniorów i okradli małżeństwo. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj w samo południe dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań zajmowanych przez seniorów doszło do kradzieży pieniędzy. Sprawcy- kobieta i mężczyzna podając się za "pracowników wodociągów", pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków, weszli do jednego z myszkowskich mieszkań. Fałszywi pracownicy szybko wzbudzili zaufanie małżeństwa. Po przedstawieniu wymyślonej historii, mężczyzna pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych wraz z gospodarzem zszedł do piwnicy. W mieszkaniu natomiast została kobieta, która poprosiła o rozmienienie banknotu 100 zł. Seniorka nie podejrzewając niczego złego, sięgnęła po gotówkę i rozmieniła pieniądze. Po zakończonej wizycie "pracowników wodociągów" okazało się, że z koperty zniknęły wszystkie oszczędności...O wszystkim powiadomili policję.

Apelujemy o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997.

[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA