Zamknij
REKLAMA

Jak skoncentrować się w pracy?

13:43, 20.07.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Koncentracja to umiejętność skupiania się, skierowania uwagi na konkretną myśl, zjawisko, wydarzenie, czy też sytuację i utrzymanie jej przez jakiś czas. Koncentracja uwagi występuje najczęściej pod wpływem naszego świadomego działania. Jakie są sposoby na to, aby skutecznie skoncentrować się w pracy i robić to, co powinniśmy?

Zorganizuj przestrzeń wokół siebie

Miejsce pracy świadczy o nas, o tym, jacy jesteśmy. Chaos, jaki w nim panuje zdecydowanie nie sprzyja twojej koncentracji, wręcz przeciwnie – wyprowadza z równowagi i skutecznie dezorganizuje proces pracy, dlatego ważne, abyś przed przystąpieniem do niej uprzątnęła biurko. Zostaw tylko takie rzeczy, które będą ci potrzebne.

Odstaw na bok wszystko, co cię rozprasza

Telefon, komputer, portale społecznościowe – te urządzenia skutecznie dezorganizują ci pracę, wywołują dekoncentrację i marnują twój czas. Musisz nauczyć się ograniczyć przeglądanie stron internetowych, portali społecznościowych do minimum. Dzięki temu nie rozproszysz aż tak bardzo swojej uwagi, a twoje tempo, jakość i wydajność pracy znacząco się poprawią.

Postaw sobie cel

Nic nas tak nie motywuje jak cel. Wyższa pensja, być może nawet 5000 złotych brutto, służbowe auto, szacunek kolegów i koleżanek z pracy, uznanie szefa… Znalezienie sobie punktu, do którego będzie się dążyć sprawia, że szybciej się motywujemy i utrzymujemy wysoki poziom koncentracji.

Trzymaj się ustalonych zasad

Zasady są po to, aby je łamać, ale nie w tym przypadku. Jeżeli pracujesz w domu, dobrze jest, abyś ustaliła sobie reguły, według których będziesz postępować. Określ, ile czasu przeznaczysz na pracę, a ile na obowiązki domowe i sztywno się ich trzymaj. To zapewni ci równowagę i sprawi, że w niczym nie będziesz miała zaległości.

 

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone