Zamknij
REKLAMA

Już w niedzielę wybory

19:50, 10.10.2019 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Już w niedzielę wybory

Szanowni Państwo,
 
Przed nami wybory parlamentarne. Już w niedzielę udamy się do urn, aby wypełnić jedną z naszych najważniejszych powinności obywatelskich. 
Jak Państwo dobrze wiedzą, wybory w naszym kraju nie są nakazem państwowym, ani też nie noszą w sobie znamion przymusu. Wręcz przeciwnie – to dowód naszej wolności obywatelskiej realizującej się w podstawowym założeniu demokracji, zgodnie z którym naród jest najwyższym suwerenem, i co więcej – jest suwerenem w pełni świadomym. 
 
Nasz udział w wyborach wynika z poczucia odpowiedzialności w odniesieniu do kształtowania się złożonych relacji międzyludzkich, a także ze świadomości wagi, jaką wybory odgrywają w procesie społecznym. Głosujemy nie tylko ze względu na siebie samych, ale również ze względu na innych. To najgłębsza i najbardziej fundamentalna postać działania wspólnego o charakterze wzajemności, odbywającego się na poziomie największej wspólnoty, jaką razem tworzymy. Trudno o coś bardziej elementarnego i ważnego w znaczeniu społecznym.
 
Szanowni Państwo, już w niedzielę będziemy mieli możliwość skorzystania z naszego prawa do wyboru. Tym pierwszym i zasadniczym wyborem, jaki mamy przed sobą, jest nasza indywidualna decyzja o udziale w powszechnym głosowaniu. Podejmijmy ją samodzielnie, a jednocześnie z pełną świadomością, że czynimy to razem i z myślą o wszystkich.

 
                                                                                        Piotr Kołodziejczyk
                                                                                        Starosta Myszkowski

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA