Zamknij
REKLAMA

Senior na drodze

14:47, 23.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Senior na drodze / Koziegłowy

W ramach kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, odbyły się warsztaty z zainteresowanymi osobami. Spotkanie miało miejsce w Miejskim Domu Kultury, a jego organizację koordynował Powiat Myszkowski. 


Akcja Senior na drodze obejmuje 94 powiaty, a prowadzi ją Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działająca w strukturze Ministerstwa Infrastruktury. 
W Myszkowie kilkadziesiąt osób uczestniczyło w warsztatach, podczas których poruszano takie tematy dotyczące aktualnych przepisów prawa w kontekście poruszania się po drogach, stosowania elementów odblaskowych, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu jako kierowca-senior, rowerzysta-senior, pieszy-senior. Interesującą częścią warsztatów była część poświęcona sprawności psychofizycznej, która z wiekiem staje się coraz słabsza, a co za tym idzie może negatywnie wpływać na percepcję i możliwość kierowania pojazdem.
Uczestnicy warsztatów mogli również skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.
Akcja, której częścią były warsztaty w Myszkowie, ma na celu zbudowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje innych na drodze, a także przekazanie wiedzy o właściwych postawach i zachowaniach. 


[Powiat Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone