Zamknij
REKLAMA

Senior na drodze

14:47, 23.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Senior na drodze / Koziegłowy

W ramach kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, odbyły się warsztaty z zainteresowanymi osobami. Spotkanie miało miejsce w Miejskim Domu Kultury, a jego organizację koordynował Powiat Myszkowski. 


Akcja Senior na drodze obejmuje 94 powiaty, a prowadzi ją Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działająca w strukturze Ministerstwa Infrastruktury. 
W Myszkowie kilkadziesiąt osób uczestniczyło w warsztatach, podczas których poruszano takie tematy dotyczące aktualnych przepisów prawa w kontekście poruszania się po drogach, stosowania elementów odblaskowych, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu jako kierowca-senior, rowerzysta-senior, pieszy-senior. Interesującą częścią warsztatów była część poświęcona sprawności psychofizycznej, która z wiekiem staje się coraz słabsza, a co za tym idzie może negatywnie wpływać na percepcję i możliwość kierowania pojazdem.
Uczestnicy warsztatów mogli również skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.
Akcja, której częścią były warsztaty w Myszkowie, ma na celu zbudowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje innych na drodze, a także przekazanie wiedzy o właściwych postawach i zachowaniach. 


[Powiat Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone