Zamknij
REKLAMA

Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia

21:07, 04.10.2019 | D.D
Skomentuj Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia / Koziegłowy
REKLAMA

Między 16 września a 31 grudnia 2019 r. na terenie całego kraju przeprowadzane jest po raz kolejny Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia, którego celem jest poznanie obecnej sytuacji zdrowotnej mieszkańców Polski. Główny Urząd Statystyczny chce wiedzieć, jakie są jej uwarunkowania w kontekście charakterystyki demograficzno-społecznej, sytuacji zawodowej i miejsca zamieszkania.

Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia jest realizowane co 5 lat we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej[1]. Wyniki badania zostaną wykorzystane do tworzenia polityki zdrowotnej na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim. Pozyskane z badania dane umożliwią również dokonanie porównań międzynarodowych. Badanie będą realizować uprawnieni i odpowiednio przeszkoleni ankieterzy z urzędów statystycznych i będzie ono prowadzone metodą bezpośredniego wywiadu ze wszystkim mieszkańcami wylosowanego mieszkania. Ankieter będzie zadawał pytania dotyczące m.in. stanu zdrowia, problemów zdrowotnych, korzystania z usług opieki zdrowotnej oraz stylu życia mieszkańców. Ankieta ma charakter dobrowolny i jest anonimowa. Nie zawiera danych osobowych ani adresu, a uzyskane informacje są szczególnie chronione tajemnicą statystyczną i zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do tworzenia zbiorczych opracowań statystycznych. Sukces badania, czyli jego wartość informacyjna i jakość wyników, zależy w głównej mierze od Państwa – uczestników badania reprezentujących przekrój całego polskiego społeczeństwa. Dlatego też GUS zwraca się z gorącą prośbą o pełne uczestnictwo i współpracę z ankieterami. Ich tożsamość można potwierdzić kontaktując się z pracownikami urzędu statystycznego w Państwa województwie Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/zdrowie), na której prezentujemy obszerne raporty z badań zdrowia, przeprowadzonych przez GUS w przeszłości. Zachęcamy również do zapoznania się z krótkim opracowaniem pt. Główne fakty dotyczące zdrowia i zachowań zdrowotnych mieszkańców Polski w świetle Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia (EHIS) w 2014 r. Prezentuje ono najważniejsze wyniki badania EHIS 2014 r., a także zmiany, jakie dokonały się w kondycji zdrowotnej społeczeństwa polskiego w ciągu ostatnich lat

(https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/zdrowie/zdrowie/zdrowie-i-zachowania-zdrowotne-mieszkancow-polski-w-swietle-badania-ehis-2014,10,1.html)

[UG Niegowa]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz