Zamknij
REKLAMA

Podjęli z wody

10:39, 05.08.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Podjęli z wody / Koziegłowy

Policjanci częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji, pełniący wczoraj służbę na zbiorniku wodnym w Poraju, udzielili pomocy 2 osobom znajdującym się w wodzie. Mundurowi podjęli akcję ratunkową, kiedy zauważyli na środku zalewu przewróconą łódź.. Na szczęście, nikomu z uczestników rejsu nic się nie stało.

Wczoraj mundurowi z samodzielnego pododdziału prewencji policji w Częstochowie, pełnili służbę na terenie zbiornika wodnego w Poraju. Około godziny 15.00 wodniacy zauważyli wywróconą łódź i dwie osoby w wodzie. Obaj mężczyźni w wieku 45 i 50 lat,unosili się na powierzchni dzięki kamizelkom ratunkowym, które mieli na sobie. Nie byli jednak w stanie dotrzeć samodzielnie do brzegu. Łódka, którą żeglowali, po chwili zatonęła na samo dno, a oni znajdowali się na samym środku jeziora . Z ich relacji wynikało, że podczas rejsu nastąpił silny podmuch wiatru, co spowodowało przewrócenie się żaglówki. Zadaniem mundurowych było więc wciągnięcie ich na pokład łodzi patrolowej. Natomiast zatoniętą łódź wyciągnęli na brzeg strażacy.

Jak co roku, w okresie letnim, pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wodnych terenach rekreacyjnych w Poraju zapewniają policjanci z Myszkowa i Częstochowy. Niedzielna akcja ratunkowa była kolejną w tym sezonie i taksamo jak wcześniejsze działania, zakończyła się pomyślnie. Nikt bowiem z ratowanych nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji. Pamiętajmy, nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie! Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozwagę.


[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© kozieglowy365.pl | Prawa zastrzeżone